Strona główna
WYDARZENIA _ GALERIA

WYDARZENIA _ GALERIA

21.09.2021r.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odwiedził nas Pan Policjant. Przypominał nam o bezpiecznym zachowaniu się na drodze.

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu w grupie 5,6-latków zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały specjalny program  artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, przedstawiały inscenizację pt: Bajka o srebrnej gwiazdce.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Na koniec wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

Opracowała Lila Stępień

Karnawał

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu bal odbył się 17 stycznia 2020 . tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać księżniczki, wróżki, Spidermana, Batmana . Na pierwsze miejsce wyłoniła się grupa „policjantów”. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu grupę animacyjną z Grybowa. Dzieci pod ich kierunkiem świetnie się bawiły.

Lila  Stępień

Pieczenie świątecznych pierniczków

13-go grudnia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie które wprowadziło wszystkich zebranych w świąteczny nastrój.W przedstawieniu brały udział dzieci oraz mamy.Dziewczynki były śnieżynkami oraz aniołkami a chłopcy bałwankami. Mamy natomiast wystąpiły w roli: choinki, mikołaja dużych śnieżynek i Pani Zimy.Było to piękne widowisko.

Bożena Kaptur

Przedświąteczne przedstawienie

W drugim tygodniu grudnia grupa maluchów upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Mieszały składniki, wygniatały ciasto w/g przygotowanego przepisu a następnie wycinały foremkami różne kształty pierników. Gdy pierniki były już upieczone, dzieci przystąpiły do dekorowania lurem oraz barwnymi posypkami .To była wspaniała zabawa. Gotowe pierniczki dzieci przygotowały dla swoich rodziców z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Bożena Kaptur

Mikołajkowy tydzień

Już we wtorek 3 grudnia do dzieci przybył św. mikołaj ze skrzatami prosto z bajki. Mikołaj nie tylko przyniósł dzieciom paczki ale również wraz ze swoimi pomocnikami skrzatami zapoznał z pięknymi świątecznymi bajkami z nowego księgozbioru. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wiersze. Paczki były przygotowane przez panią Halinkę z Biblioteki Miejskiej dzięki sponsorom z Zawichostu. Udział wzięli również  chłopcy z Ośrodka wychowawczego w Zawichoście wraz z wychowawcą.

Przedszkolaki i personel dziękuje za miłe spotkanie.

Opracowała Lila Stępień

Dzień Pluszowego Misia

Piątek 15 listopada 2019 roku był w naszym przedszkolu dniem „ pluszowego misia” . dzieci mogły przynieść swoje misiowe zabawki. Od samego rana panowała radosna atmosfera. Każde z dzieci przedstawiło swojego misia imieniem i opowiedziało na pytanie: za co kochają swoje pluszami. Przyniosły również kolorowe książeczki, gdzie głównymi bohaterami były misie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o przygodach bohaterów bajek. Na koniec wszyscy ozdabiali szablony misiów różnymi technikami.

Miło i sympatycznie spędziliśmy dzień na przytulaniu.

Opracowała Lila Stępień

Cała Polska czyta dzieciom

7 listopada 2019 roku do naszego przedszkola przybyły „krasnale” z nowymi bajkami. Dzieci były bardzo zainteresowane, oglądały ilustracje w książeczkach, zadawały pytania. Pani Halinka z biblioteki przyozdobiła głowy dzieciom kolorowymi koronami a twarze bajkowymi maskami.

Dzień ten był zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

Opracowała Lila Stępień

Warsztaty pszczelarskie

31 października odbyły się warsztaty w oparciu o zagadnienia pszczelarskie połączone z fantastyczną zabawą dla dzieci.

Największą atrakcją naszego spotkania była prezentacja prawdziwej żywej rodziny pszczelej. Dzieci mogły dokładnie zobaczyć czym zajmują się pszczoły i jak wygląda życie w ulu, zachowując przy tym wszelkie bezpieczeństwo aby nikomu nie groziło użądlenie.

Dzieci dowiedziały się jak powstaje miód, co to jest wosk pszczeli- zapoznały się z akcesoriami pszczelarskimi.

Dla przedszkolaków było to interesujące pełne nowych wiadomości spotkanie.

Opracowała  Lila Stępień

Halloween

Dzień 30 października upłynął w naszym przedszkolu pod znakiem „Halloween”- zapoznano dzieci z tradycją tego dnia w innych krajach.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy , czarownice. Bawiły się przy muzyce, odbyło się mnóstwo konkursów. Sprawiło to dzieciom dużo radości i uśmiechu co widać na załączonych zdjęciach.

Dzień wcześniej przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią, opisywaliśmy wygląd, kształt, co można z niej zrobić. Efektem końcowym były pięknie przyozdobione dynie różnymi technikami plastycznymi.

Opracowała Lila Stępień

Dzień spadającego liścia.

W grupie maluchów (Krasnoludki) obchodziliśmy I dzień jesieni. Były to wesołe zabawy z udziałem rodziców. Celem tego spotkania było budzenie zaciekawienia przyrodą oraz stworzenie okazji do wzmacniania więzi z rodzicami. Przy tej okazji dzieci otrzymały plakietki „Przedszkolaka”. Na zakończenie rodzice upiekły dzieciom kiełbaski z grila.

Bożena  Kaptur

Powitanie jesieni w przedszkolu.

W dniu 24 września 2019 roku dzieci z grupy starszaków powitały JESIEŃ malując kolorowe liście farbami na folii stretch. Była to praca zbiorowa. Rodzice przygotowali dzieciom kiełbaski z grilla oraz mały słodki poczęstunek. W tym dniu wybrano również nazwę grupy „JEŻYKI”. Dzieci otrzymały kolorowe plakietki z wizerunkiem jeża.

Opracowała Lila Stępień

Tak przedszkolaki witały wiosnę.

Dzień Kobiet

Wspólnie z Biblioteką zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kobiet.

Dzieci wykonywały laurki.

 

Zabawa karnawałowa

9 stycznia 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy z udziałem dj który poprowadził zabawę. Było mnóstwo konkursów  z nagrodami i ciekawych układów tanecznych. Rodzice przygotowali stół obfitujący w słodkości. Była udana wspaniała zabawa.

 

Jasełka w przedszkolu

11 stycznia 2019 roku odbyły się jasełka dla Babci i Dziadka z racji zbliżającego się ich święta. Udział wzięły nie tylko dzieci ale również rodzice. Było to ciekawe i pełne wzruszeń spotkanie trzech pokoleń. Na zakończenie dziadkowie spotkali się w grupach na poczęstunku.  

    

14 grudnia 2018 roku dzieci spotkały się z Panią z Biblioteki . Wspólnie wykonano papierową choinkę która znajduje się na widocznym miejscu w bibliotece. Dzieci pod choinką znalazły tajemniczą paczkę przyniesioną przez panią z Biblioteki.

Przedszkolaki uczciły 100-lecie Niepodległości Polski

25.09.2018 roku obchodzony był w naszym przedszkolu „Dzień Przedszkolaka” W tym dniu gościł teatrzyk kukiełkowy z bajką „Mała Syrenka” Dzieci brały udział w konkursach i zabawach z mnóstwem nagród.

Wspólnie z Radą Rodziców przygotowano poczęstunek dla dzieci oraz grillowane kiełbaski.

Spotkanie z Policją

Utrwalanie zasad ruchu drogowego

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa ZSiP w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.