21 listopada w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem tego wydarzenia było utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia oraz zachęcenie do rozwijania logicznego myślenia i wykonywania działań w przyjaznej atmosferze, pełnej pozytywnej rywalizacji. W tym roku wyjątkową atrakcją było to, że uczniowie stanęli w roli nauczycieli i samodzielnie prowadzili zajęcia. Po ich zakończeniu jednogłośnie przyznali, że praca nauczyciela matematyki jest niezwykle trudna i wymagająca. Obchody cieszyły się dużym to zainteresowaniem. Egzaminatorzy, mieli mnóstwo pracy, ponieważ wiele osób chciało sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Testowaniu poddawali się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Co szczególnie cieszy, nawet najmłodsi uczniowie klasy pierwszej aktywnie włączyli się w tegoroczne obchody. W trakcie wydarzenia nie zabrakło matematycznych pojedynków, łamigłówek i konkursu szybkiego liczenia. Cały dzień przebiegał w radosnej atmosferze; oprócz nauki obchody integrowały uczniów, zachęcając do współpracy , wymiany wiedzy i wspólnej zabawy.
Dorota Gozdek
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”.
Leave a Comment