Strona główna
DĄB DLA NASZEJ SZKOŁY – ŻYWY SYMBOL HISTORII I TRADYCJI

DĄB DLA NASZEJ SZKOŁY – ŻYWY SYMBOL HISTORII I TRADYCJI

     Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała sadzonkę dębu w ramach pięknej inicjatywy Wojewody Świętokrzyskiego „Tysiąc Dębów na Tysiąclecie Państwa Polskiego”.

Uroczystość przekazania dębów odbyła się 29 października na stadionie miejskim w Zawichoście, w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli szkół oraz mieszkańców. Burmistrz Zawichostu – Katarzyna Kondziołka, przekazując  sadzonkę dębu na ręce dyrektor szkoły – Agnieszki Gubernat – Gajek, podkreśliła znaczenie troski o przyrodę i pamięć o naszych narodowych dziejach.

W ciepłej, życzliwej atmosferze podkreślano znaczenie tej symbolicznej akcji – dąb, jako drzewo długowieczne i silne, ma przypominać o naszej historii, korzeniach i wartościach, które łączą pokolenia.

Ten młody dąb, który już wkrótce zostanie posadzony na terenie naszej szkoły, będzie dla uczniów i całej społeczności lokalnej żywym pomnikiem historii oraz inspiracją do pielęgnowania wartości, które budują wspólnotęszacunku, odpowiedzialności i miłości do ojczyzny.

Z dumą i wdzięcznością przyjmujemy ten symboliczny dar, wierząc, że wraz z upływem lat nasz dąb będzie rósł, tak jak rośnie nasza troska o tradycję i przyszłość kolejnych pokoleń.

A. Stępień

Leave a Comment

*

*