Strona główna
POCZET SZTANDAROWY NASZEJ SZKOŁY W ZAWICHOJSKICH OBCHODACH 163. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

POCZET SZTANDAROWY NASZEJ SZKOŁY W ZAWICHOJSKICH OBCHODACH 163. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

      W duchu pamięci, wdzięczności i głębokiego szacunku dla historii  poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w Zawichojskich Obchodach 163.  Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Był to czas szczególny – pełen zadumy nad losem tych, którzy przed laty z odwagą i poświęceniem stanęli w obronie wolności, oddając Ojczyźnie to, co mieli najcenniejsze.

Obecność sztandaru naszej szkoły była cichym, ale wymownym znakiem pamięci i ciągłości pokoleń. W postawie uczniów, w skupieniu i godności, z jaką pełnili swoją rolę, można było dostrzec wrażliwość serc i świadomość, że patriotyzm to nie tylko historia zapisana w książkach, lecz żywa wartość, którą niesiemy dalej.

Poczet sztandarowy wystąpił w dwóch składach:
I skład:
chorąży – Oskar Wójcik,
asysta – Maria Gubernat, Karolina Modliborek

II skład:
chorąży – Szymon Bańcer,
asysta – Dominika Godek, Lena Prarat

Z całego serca dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły, za powagę chwili, odpowiedzialność i dojrzałość, jaką pokazaliście. Wasza obecność była wyrazem szacunku dla przeszłości i pięknym świadectwem tego, że pamięć o bohaterach Powstania Styczniowego wciąż trwa w młodych pokoleniach.

Niech ta uroczystość pozostanie w naszych sercach jako lekcja historii, ale też lekcja wrażliwości, wspólnoty i miłości do Ojczyzny.

Anna Stępień, Dorota Gozdek

Leave a Comment

*

*