Strona główna
„Ręczna na Orliku” (kategoria U-11)

„Ręczna na Orliku” (kategoria U-11)

    W dniu 8 października 2025 roku na boisku „Orlik” w Samborcu odbył się turniej piłki ręcznej w kategorii wiekowej U-11, przeznaczony dla uczniów urodzonych w 2014 roku i młodszych.

     Celem zawodów była popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci, promowanie aktywnego trybu życia, integracja szkół z powiatu sandomierskiego oraz kształtowanie postawy fair play i ducha zdrowej rywalizacji.

     W turnieju udział wzięły trzy drużyny: Szkoła Podstawowa w Zawichoście, Szkoła Podstawowa w Skotnikach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Sandomierzu. Rywalizacja odbyła się systemem „każdy z każdym”. Młodzi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom zaangażowania, współpracy i umiejętności sportowych. Mecze dostarczyły wielu emocji.

      Drużyna Szkoły Podstawowej w Zawichoście rozegrała dwa mecze. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny nad zespołem ze Skotnik. W drugim meczu uczniowie z Zawichostu musieli uznać wyższość zespołu z Sandomierza. Ostatecznie nasza drużyna zajęła bardzo dobre drugie miejsce w turnieju, odnosząc jedno zwycięstwo i ponosząc jedną porażkę.

      Zawody przebiegły w bardzo dobrej atmosferze, a wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale. Turniej był doskonałą okazją do sportowej rywalizacji, rozwijania umiejętności i wspólnej zabawy.

Naszą szkołę reprezentowali:

Michalina Gil, Michał Jabłoński, Emilia Jęckowska, Karolina Nogacka, Jakub Oraniec, Hanna Sobieszkoda, Nina Soroczyńska, Błażej Szeliga.

 Jacek Stępień

Leave a Comment

*

*