Strona główna
Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej

Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej – TYDZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ.
Zależało nam na tym, aby działania nasze były ukierunkowane na kształtowanie umiejętności rozpoznawania własnych emocji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, budowania wzajemnych relacji pełnych empatii i zrozumienia.

Inicjatywy podejmowane w ramach akcji profilaktycznej obejmowały:
– Wykonanie przez uczniów klas 4-8 plakatu „Kodeks klasowy. Empatia w grupie rówieśniczej”.
– Wykonanie gazetki tematycznej przedstawiającej zasady właściwych relacji w grupie.
– Udział uczniów klas 4 i 5 w prelekcji o presji rówieśniczej i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach (Multikino w Mielcu, projekt „Młode Głowy”).
– Udział w warsztatach rozwijających kompetencje społeczno – emocjonalne prowadzonych przez psychologa szkolnego – „Poznawanie siebie. Empatia w budowaniu relacji”.
-Spotkanie uczniów klas 7 i 8 z przedstawicielami Policji – „Formy i konsekwencje stosowania przemocy”.
– Bajkoterapia w klasach 1-4 „Emocje w budowaniu relacji”.
-„Trening uważności” w klasach 1-3 – ćwiczenia rozwijające koncentrację, świadomość emocji i ciała, a także pomagające radzić sobie ze stresem.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję wspierającą budowanie pozytywnych relacji rówieśniczych w naszej szkole.

Agnieszka Dąbrowska, Lidia Czerwiec

Leave a Comment

*

*