Strona główna
UCZCILIŚMY PAMIĘĆ OFIAR Z 1944 ROKU

UCZCILIŚMY PAMIĘĆ OFIAR Z 1944 ROKU

      2 lutego, w 82. rocznicę tragicznych wydarzeń z 1944 roku, przy pomniku w Zawichoście-Podgórzu z głębokim wzruszeniem uczciliśmy pamięć 30 Polaków bestialsko zamordowanych przez Niemców. W ciszy i zadumie oddaliśmy hołd tym, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją polskość.

W uroczystości uczestniczyli: Dyrektor szkoły Agnieszka Gubernat-Gajek , Zastępca Dyrektora Aneta Gajewska, Burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka, Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Tenderowicz, Sekretarz Gminy Joanna Majewska oraz reprezentacja uczniów naszej szkoły.

Dzisiejsza symboliczna uroczystość przypomina nam, jak ważne jest przekazywanie prawdy historycznej, aby ofiara niewinnych Polaków nigdy nie została zapomniana. Pamiętamy. Cześć Ich pamięci.

A. Stępień

Leave a Comment

*

*