Strona główna
UROCZYSTOŚĆ UPAMIĘTNIAJĄCA 86. ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

UROCZYSTOŚĆ UPAMIĘTNIAJĄCA 86. ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

       1 września uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu – wzięli udział w miejskich obchodach 86. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Spotkaliśmy się przed zabytkową strażnicą w Zawichoście, gdzie głos zabrała Pani Burmistrz, przypominając o znaczeniu pamięci historycznej i odpowiedzialności za budowanie pokoju. Szczególnie wzruszającym momentem był występ Patrycji Stępień, uczennicy klasy IV, która zaśpiewała pieśń patriotyczną. Tuż po tym w całym mieście rozległ się dźwięk syren – symboliczny znak pamięci i zadumy.

Następnie delegacje złożyły wieniec i zapaliły znicze przy pomniku pomordowanych przez Niemców w Podgórzu. Była to chwila głębokiej refleksji, ciszy i wdzięczności wobec tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Udział naszych uczniów w tej uroczystości jest wyrazem szacunku dla historii i dowodem na to, że pamięć o tragicznych wydarzeniach sprzed 86 lat wciąż żyje w kolejnych pokoleniach.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Leave a Comment

*

*