Strona główna
WARSZTATY EDUKACYJNE W OŚRODKU EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W UMIANOWICACH

WARSZTATY EDUKACYJNE W OŚRODKU EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W UMIANOWICACH

  1. września uczniowie klasy VII i VIII mieli okazję spędzić wyjątkowy dzień w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Już na początku ogromne wrażenie zrobiło na wszystkich wielkogabarytowe akwarium – tzw. Nidarium, w którym mogli podziwiać życie wodnych mieszkańców rzeki Nidy.

Kolejnym punktem programu była wizyta w wieży ciśnień, obecnie pełniącej rolę wieży widokowej – panorama okolicy zapierała dech w piersiach. Nie zabrakło również spotkań ze zwierzętami – uczniowie odwiedzili woliery dla dzikich ptaków, a w zagrodzie edukacyjnej z wielką radością karmili kozy i owce.

Najwięcej emocji wzbudził jednak przejazd drezynami, który dostarczył wszystkim mnóstwo śmiechu i wspaniałych wrażeń. Na zakończenie pełnego atrakcji dnia uczestnicy zjedli pyszny obiad.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom Ośrodka za ciepłe przyjęcie, życzliwość i niezapomniane chwile. To była prawdziwa lekcja przyrody w najlepszym wydaniu!

Miło nam było, że podczas warsztatów edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach towarzyszyła nam również Burmistrz Zawichostu, Pani Katarzyna Kondziołka. Jej obecność dodała wydarzeniu wyjątkowego charakteru i była dla uczniów miłym wyróżnieniem. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i okazane wsparcie.

Anna Stępień, Anna Libor

Leave a Comment

*

*