Strona główna
Wycieczka klas: czwartej i piątej 03.10.2025r.

Wycieczka klas: czwartej i piątej 03.10.2025r.

       W ramach Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej oraz z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie klas: czwartej i piątej wzięli udział w projekcie MŁODE GŁOWY w Multikinie w Mielcu.
Jest to ogólnopolski edukacyjny projekt realizowany z sukcesami od października 2024 r. Program łączy tematy zdrowia psychicznego i filmu, a jego organizatorami jest Fundacja UNAWEZA pod patronatem Martyny Wojciechowskiej. 
Tematem prelekcji była presja rówieśnicza oraz porady,  jak uzyskać pomoc w trudnych sytuacjach, jak  mówić „nie” oraz gdzie szukać pomocy, gdy coś nas przerasta. Po prelekcji uczniowie obejrzeli film „Dancing Queen”. Jest to opowieść o drodze ku samoakceptacji w świecie, w którym nieustannie jesteśmy poddawani ocenie i porównaniom. Historia dwunastoletniej Miny skłoniła  dzieci do wielu trafnych refleksji na temat dorastania i problemów współczesnych nastolatków.
Dużo radości sprawił dzieciom pobyt w Ranczu Alpaka w Woli Baranowskiej. Ranczo to, oprócz alpak, zamieszkuje też wiele innych zwierząt, tj. wielbłądy,  kangury, kózki miniaturowe, kucyki, papugi, kanarki i króliki.
Wszystkie zwierzęta są przyzwyczajone do bliskiego kontaktu z ludźmi, mają swoje imiona na które oczywiście reagują. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach,  podczas których mogli wchodzić w interakcje ze zwierzętami, głaskać je, przytulać i dokarmiać. Była to świetna okazja do kształtowania i rozwijania empatii i komunikacji.
Wspólne odkrywanie nowych miejsc tworzy wyjątkowe  wspomnienia oraz pogłębia więzi.
Do następnego wyjazdu!
 
Opiekunowie: 
Joanna Chmielewska, Monika Majewska-Bartos, Sylwia Jach

Leave a Comment

*

*