Strona główna
„DEPRESJA – ROZUMIEM – WSPIERAM”

„DEPRESJA – ROZUMIEM – WSPIERAM”

„DEPRESJA – ROZUMIEM – WSPIERAM”

23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Przy tej okazji chcieliśmy przypomnieć naszym uczniom jak istotne i wartościowe są wzajemne relacje, uważność, zrozumienie i wsparcie dla drugiego człowieka. Podczas zajęć z pedagogiem i psychologiem szkolnym uczniowie klasy VI, VII i VIII obejrzeli krótki film, prezentację, a także wykonali zadania, które pomogły lepiej zrozumieć, czym jest depresja i jak rozpoznać jej objawy. Wspólnie omówiliśmy, jak odróżnić przygnębienie od depresji, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i jak ważna jest obecność i wsparcie innych osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka edukacyjna z najważniejszymi informacjami na temat depresji oraz numerami telefonów zaufania, na które może zadzwonić każdy, kto potrzebuje pomocy dla siebie lub swoich bliskich. Pamiętajmy, że proszenie o pomoc to nie słabość – to odwaga!

Leave a Comment

*

*