Strona główna
POKAZY Z FIZYKI – 2017

POKAZY Z FIZYKI – 2017

Dnia 22.09.2017r odbyła się wycieczka do Lublina, w której udział wzięli uczniowie

Gimnazjum (kl. II i III) oraz SP (kl. VII). Po zbiórce pod szkołą wycieczkowicze wyruszyli do Lublina.

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie podziemi Lublina. Uczestnicy dowiedzieli się dużo na temat historii tego jakże pięknego miasta oraz ciekawostek na jego temat.

Potem uczniowie udali się do galerii handlowej „Plaza”, gdzie spożyli pyszny obiad oraz obejrzeli film pt.”Król przemytu’’.

Następnie uczestnicy spiesznym krokiem podążyli na pokazy z fizyki, które już po raz 58 organizowane są przez Uniwerytet Marii Skłodowskiej-Curie. Mogliśmy podziwiać prezentację bardzo ciekawych eksperymentów, przedstawianych z dużą dawką humoru. Brali w nich udział również uczniowie z naszej szkoły. Były one ostatnim punktem wycieczki, po ich zakończeniu zadowoleni, bogatsi o większą wiedzę wycieczkowicze wrócili do swoich domów. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Anna Libor, Renata Rybus i Bożena Pakos.